KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11642232
nr 1164 2232
Agnes Herlin-Riismark
(1911-2001), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från Nationalmusei-parken mot Strandvägen", signerad och daterad 1948. 37x53 cm
Agnes Herlin-Riismark, svensk bildkonstnär född 1911, död 2001.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 februari 2018
kl 19:35:47
16/2 16:46:23
Agnes Herlin-Riismark
Läs mer om Agnes Herlin-Riismark